Netflix začíná v televizorech zobrazovat chystané tituly, inspiraci našel v kinech

Ukázka kategorie Laters v on-line službě Netflix

Předobrazem pro americkou on-line službu jsou filmové trailery. V rámci kategorie „Latest“ jsou umísťovány nejnovější tituly v nabídce, ale také filmy a seriály, které bude možné zhlédnout příští nebo následující týden.

On-line videoslužba Netflix, která je již více než tři roky dostupná také v České republice, přichází s další inovací. V rámci televizorů připojených k internetu začala od tohoto týdne zobrazovat tituly, které se teprve do její nabídky chystají. Novinku najdou zákazníci služby pod záložkou „Latest“ přímo v hlavním menu. O novince exkluzivně informoval americký portál Variety s tím, že k nasazení dochází postupně po celém světě. Položka už je dostupná i pro uživatele na našem trhu.

Inspiraci si vzal Netflix z kinosálů, kde se běžně objevují v rámci upoutávek (trailerů) filmy, které se do distribuce teprve chystají. Podle Camerona Johnsona, ředitele pro inovace produktů, je to služba, kterou diváci milují. V rámci kategorie „Latest“ jsou umísťovány nejnovější tituly v nabídce, ale také filmy a seriály, které bude možné zhlédnout příští nebo následující týden. Vše je řazeno přehledně do jednotlivých kategorií. Podobnou službu nabízel doposud Netflix pouze ve své mobilní aplikaci pod položkou Coming Soon.

Spustit audio

Související