Olympiáda zůstane v bezplatném vysílání minimálně do roku 2024, Česká televize se dohodla s Discovery

Olympijské studio Eurosportu

Nová dohoda navazuje na stávající smlouvu týkající se olympijských her v letech 2018 a 2020. Česká televize vysílá olympiádu již od roku 1956. Podpis sublicenční smlouvy považuje ve stávajícím mediálním prostředí za velký úspěch.

Olympijské hry se budou i v následujících letech objevovat v bezplatném televizním vysílání, a to minimálně do roku 2024. Radě České televize to dnes oznámil generální ředitel Petr Dvořák, veřejnoprávní médium tuto skutečnost potvrdilo několik desítek minut předtím oficiálně také tiskovou zprávou. Nová dohoda týkající se sportovních svátků v Pekingu a Paříži navazuje podle Dvořáka na stávající smlouvu, která umožňovala vysílání předchozích dvou olympiád. Vlastníkem práv je firma Discovery.

„Olympijské hry vysíláme už od roku 1956 a vždy jsme usilovali o to, aby diváci nepřišli o možnost sledovat je ve volném televizním šíření. Po dlouhých jednáních se nám podařilo dospět k dohodě a uzavřít sublicenční smlouvy také pro další olympijský cyklus zahrnující zimní hry v Pekingu a letní hry v Paříži. Navzdory všem změnám na evropském televizním trhu tak může právě Česká televize i nadále přinášet tuzemským divákům neopakovatelnou atmosféru největších sportovních svátků planety,“ uvedl Petr Dvořák. 

„Budeme opět vysílat na programu ČT sport, který se jako vždy po dobu olympijských soutěží promění ve specializovaný nepřetržitý olympijský kanál. Proti předchozímu cyklu jsme dosáhli na další navýšení povolených přenosových hodin a diváci tak s jistotou uvidí vše podstatné. Mohu slíbit, že se opět budeme soustředit na vystoupení českých sportovců, tedy na to, co by žádný zahraniční vysílatel garantovat nemohl,“ doplnil výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Spustit audio

Související