Opolský DAB+ multiplex se rozšířil o tři nové stanice

8. září 2023

Od 30. srpna jsou součástí DAB+ multiplexu v polském městě Opolí také rozhlasové stanice Disco Radio, Mega Radio a Radio Nuta. Digitální síť zasahuje svým signálem i na české území, nicméně je výrazně menší, než tomu bylo v minulosti. Po znovuobnovení provozu sítě je aktivní pouze jediný vysílač s nižším výkonem.

Na rozšíření programové nabídky upozornil začátkem září web RadioPolska. Rozhlasová síť funguje ve městě Opolí na kanálu 10C s výkonem 1 kW. Šířena je z jediného vysílače. V minulosti tomu bylo jinak. Podmínky pro příjem nejen v části Olomouckého nebo Pardubického kraje byly ideální, protože síť fungovala ze dvou lokalit, v případě druhého vysílače s výkonem v řádu jednotek kilowattů. Příjem opolského multiplexu je nyní možný také v části Moravskoslezského kraje.

Rozhlasové stanice pocházející z polského regionu Bielsko-Biala se technologii DAB+ věnují na svých webových portálech poměrně obsáhle. Disco Radio mu dává výrazný prostor hned na úvodní stránce, kde popisuje, ve kterých lokalitách je příjem možný, co je DAB+ a přináší otázky a odpovědi ohledně této technologie. Podle portálu RadioPolska už jsou tyto stanice k dispozici digitálně ve dvanácti regionech, samotný web Disco Radia jich uvádí jedenáct. Poslech je možný také online.

autor: lukpo
Spustit audio

Související