Podcasty Českého rozhlasu dosáhly na rekordní poslechovost

13. prosinec 2021

Český rozhlas v listopadu zaznamenal rekordní poslechovost v on-demand. Na jeho online platformách a prostřednictvím třetích stran si uživatelé přehráli 5,4 milionu audií. Po započtení jednotlivých stažení v podcastových aplikacích a zhlédnutí na YouTube pak Český rozhlas překonal hranici deseti milionů spuštění a stažení audií. 

„Letošní podzim jednoznačně potvrdil významnou roli poslechu on-demand pro distribuci obsahu Českého rozhlasu. Rostoucí poslechovost podcastů a pořadů na audioportálu mujRozhlas a třetích stranách je pro nás potvrzením, že se ubíráme správným směrem. V příštím roce se ještě více zaměříme na nové audio formáty a zdokonalování jejich distribuce,” uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Dlouhodobě nejpopulárnějším podcastem je denní zpravodajský podcast Vinohradská 12. Od svého vzniku v roce 2019 již získal na platformách Českého rozhlasu a v podcastových aplikacích více než 21 milionů stažení. Vysoké poslechovosti se těší i podcastová série Českého rozhlasu Dvojka s názvem Kriminálka, jejíž tvůrci na příští rok připravili čtyřicet nových dílů.

Čtěte také

Radio Wave se už několik let úspěšně zaměřuje na podcastové série, jimiž chce otevírat aktuální společenská témata, která řeší mladí lidé. Aktuálním podcastovým hitem této stanice se stala dokumentární série Hrana. Přináší příběhy mladých mužů, kteří kvůli touze po vysněné postavě vedou souboj s vlastním tělem a dostávají se do fyzicky i psychicky náročných, až hraničních situací. Úspěšný je i podcast Neklid, seriál o vztahu, který zašel příliš daleko. 

Na Českém rozhlase Radiožurnál v poslechovosti dlouhodobě dominuje Host Lucie Výborné, v listopadu měly u online publika úspěch také reportážní seriály Hrdinové pandemie a Restart díky covidu, zachycující příběhy lidí, kteří vzali pandemii jako příležitost.

Poslechovost on-demand audií Českého rozhlasu

Dařilo se také pořadům Českého rozhlasu Plus. Populární byla Radiokniha, komentáře aktuálních témat Názory a argumenty nebo rozhovory s významnými osobnostmi v rámci pořadu Osobnosti Plus. 

Trvale velký zájem je o četby a audioknihy. Mezi nejposlouchanější pořady patří Četby na pokračování na stanicích Český rozhlas Dvojka a Český rozhlas Vltava. Rekordní poslechovost na podzim zaznamenal také vltavský pořad Četba s hvězdičkou, jehož aktuálně nejúspěšnějším dílem jsou Elementární částice francouzského spisovatele Michela Houellebecqa.

autor: bbu
Spustit audio

Související