Policie zasáhla proti pirátům streamujícím nelegálně anglickou Premier League

Český útočník Libor Kozák z Aston Villy (vpravo) v souboji se záložníkem Tottenhamu Sandrem během utkání fotbalové Premier League (Ilustrační foto)

Podezřelí z trestného činu pocházejí ze Vsetínska, Karviné a Kladna. Hrozí jim od dvou do pěti let odnětí svobody.

Provozovatel satelitní televize Digi TV a její internetové varianty Digi2GO, společnost Digi Czech Republic, si došlápl na několik jednotlivců, kteří nelegálně streamovali po síti přenosy nejvyšší anglické fotbalové soutěže Premier League. Právě na ně drží Digi CZ exkluzivní vysílací práva pro naše území. Provozovatel služby postupuje proti pirátům ve spolupráci s Policií České republiky. Nelegální streaming je velkým byznysem, běžně ale probíhá většinou mimo území naší země, ze států, jako je například Rusko, Ukrajina, Řecko nebo Španělsko. Úplnému zabránění nelegálních přenosů (nejen) přes internet tak prakticky nelze.

Pachatelům hrozí podle trestního zákoníku až dva roky odnětí svobody; pokud tak činí ve značném rozsahu nebo kvůli pravidelnému výdělku, pak až 5 let odnětí svobody. „Je to pouze první vlna úspěšného postupu proti pirátům televizního vysílání. Další trestní oznámení chystáme,“ uvedl Daniel Čekal z advokátní kanceláře Aurixa, která zastupuje operátora v trestním řízení. „Velmi pečlivě monitorujeme jakékoliv zneužívání autorských práv k našim exkluzivním sportovním programům a ve spolupráci s Policií ČR pak zdokumentované případy nekompromisně řešíme,“ dodal mluvčí Digi Czech republic Andrej Čírtek.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související