Polsat vstoupil do světa červeného tlačítka, polské kanály nasadily v DVB-T technologii HbbTV

31. srpen 2021

Polsat je další polskou mediální skupina, která bude svým divákům nabízet v pozemním vysílání službu na bázi technologie HbbTV, takzvané virtuální červené tlačítko. Zájemci si díky televizorům a set-top boxům připojeným k internetu budou moci například přehrávat pořady z archivu.

„HbbTV od Televize Polsat je nová a inovativní služba. Stejný obsah, který lze sledovat na platformě Polsat Go, bude k dispozici také v hybridní televizi. Dáváme každému úplnou svobodu včetně možnosti volby, jak bude náš obsah zobrazen, a to v souladu se zásadou: sledujte kdy, jak a kde chcete,“ uvedl při této příležitosti Stanisław Janowski, prezident správní rady společnosti Telewizja Polsat, Polsat Plus Group.

Každý divák, který má set-top box Polsat Box s přístupem k pozemní televizi a internetu, bude moci sledovat oblíbené pořady na platformě HbbTV. Novinka souvisí také se změnou obchodní strategie, kdy mediální skupina ukončí provoz platformy Ipla a zájemcům bude nabízet pouze novou službu Polsat Box Go. Lze očekávat, že Polsat bude na většinu obsahu uplatňovat geoblokaci. Vzhledem k absenci tamního DVB-T nemůže tento rozsah upřesnit.

autor: lukpo
Spustit audio

Související