Prima odhalila první technické detaily o české verzi CNN, ukázala její studio

3. prosinec 2019

Majitel televize Prima bude stanici šířit na všech platformách včetně pozemního vysílání. Sídlo zpravodajského kanálu je situováno dle očekávání do nového sídla na pražské Vinici.

Společnost FTV Prima dnes poskytla novinářům první oficiální fotografii studia, z něhož začne příští rok na jaře vysílat česká verze zpravodajského kanálu CNN. Ten bude k dispozici v pozemním vysílání, na satelitu i u kabelových a IPTV operátorů. V DVB-T2 budou kanál CNN Prima News šířit České Radiokomunikace.  Stejně jako ostatní programy FTV Prima bude i česká CNN sídlit v budově na pražské Vinici.

„V tuto chvíli se v nové budově dokončuje jedno z nejmodernějších televizních studií v Evropě. Umožní CNN Prima News unikátní možnosti vysílání,“ uvedl mimo jiné Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Celková plocha studia CNN Prima News je téměř 300 m2. Prostoru dominuje moderátorský pult se zabudovanou LED obrazovkou, hned za ním je jeden z několika velkých studiových LED panelů. Studio má jako jediné v zemi dvě patra, z horního bude možné vysílat a také vstupovat živě do programu. Barevnost studia odpovídá logu CNN Prima News, tedy modrá, červená a bílá. Za návrhem stojí Jaroslav Holota z kreativního studia Ungroup.

Logo CNN Prima News

Nyní začíná několikaměsíční tréninková fáze, kdy se celý tým musí naučit obsluhovat jak nové technologie, tak i moderní vysílací studio. Zároveň pod vedením odborníků ze CNN začne školení výrobních postupů, nutných ke zvládnutí kvality vysílání na úrovni CNN.

„Toto partnerství je vzrušujícím projektem i pro CNN. Sdílíme hodnoty přesnosti, spolehlivosti a nestrannosti. Chceme společně vybudovat nejdůvěryhodnější značku na české mediální scéně,“ konstatoval Tim Lister, člen Editoriální rady a vedoucí tréninkového programu CNN Prima News.

„Budeme se opírat o lokální redakci CNN Prima News přímo napojenou na celosvětovou síť CNN. Naším cílem je poskytovat co nejširšímu okruhu diváků maximálně objektivní české zpravodajství na světové úrovni,“ dodává k tomu Marek Singer.

autor: lukpo
Spustit audio

Související