Přípravy na spuštění DVB-T2 v Polsku jsou v plném proudu, zapojeny jsou jeřáby i vrtulník
Telekomunikační společnost EmiTel v těchto týdnech a měsících připravuje intenzivně svá vysílací střediska pro přechod na pozemní technologii DVB-T2/HEVC. Na snadno dostupných místech používá tradiční metodu pomocí jeřábu, v opačném případě pak specializovaný vrtulník.
„V rámci projektu současně realizujeme dva cíle: uvolnění pásma 700 MHz a změnu vysílací technologie na DVB-T2/HEVC. K dosažení těchto cílů je nutná mj. výměna dílů anténních systémů, výměna vysílačů a rekonstrukce páteřní sítě,“ uvedla pro portál Wirtualnemedia Agnieszka Sobucka, manažerka komunikace a PR, tisková mluvčí Emitelu. Jak výměna technologií vypadá v praxi, se mohou zájemci přesvědčit na YouTube kanálu operátora.
Stávající přechod z pozemního vysílání DVB-T na DVB-T2 považuje EmiTel svým rozsahem za významnější, než tomu bylo při ukončení analogového televizního signálu před deseti lety. Naši severní sousedé nebudou s přechodem dlouho váhat. Zahájen bude na jaře, konkrétně 28. března, a dokončen má být v polovině letošního roku. Polská veřejnoprávní televize počítá kromě vysílání v HD rozlišení na podzim se spuštěním kanálu TVP 4K.
Související
-
Polsko čeká za dva měsíce první fáze přechodu na pozemní vysílání DVB-T2
Téměř přesně za dva měsíce, konkrétně 28. března, proběhne v prvních polských regionech přechod na pozemní vysílání DVB-T2/HEVC.
-
V Polsku začala od podzimu informační kampaň k přechodu na pozemní vysílání DVB-T2
Zatímco Česká republika, Německo a Rakousko již mají přechod na pozemní vysílání DVB-T2 za sebou, Polsko se na něho chystá a proběhne zde od jara do konce června 2022.
-
Řada vysílatelů v Polsku počítá po přechodu na DVB-T2 s překlopením programů do HD rozlišení
Skupina TVN Discovery, TV Puls, ale i polská veřejnoprávní televize předpokládají, že v souvislosti s přechodem na nový standard pozemního digitálního vysílání...