První změny v nové rozhlasové síti PD DAB+

12. červenec 2023

Operátor Progress Digital provedl v uplynulých dvou dnech, během kterých je v provozu nová rozhlasová síť PD DAB+, některé technické změny. Testuje například různá zabezpečení šíření kanálů a došlo už také k přejmenování sítě. V prvních hodinách se multiplex identifikoval chybně. Operátorem sítě není společnost Digital Broadcasting, jak je některými médii chybně prezentováno.

Čtěte také

Po úvodní chybné identifikaci multiplexu, která nesla označení DB DAB+ a sváděla tak k napojení na společnost Digital Broadcasting, došlo ke změně názvu na PD DAB+, tedy již korektní společnost Progress Digital. Stejná firma je operátorem televizní Regionální sítě 7, nikoliv DVB-T2 multiplexu 24. Operátor již také zařadil korektní funkci Radiotext k obou šířeným stanicím. V případě Rádia Čas jde o: „Hrajeme megahity.“, u Rádia Čas Rock pak o: „Pravé rockové rádio“.

V době psaní tohoto textu, 11. července, v úterý odpoledne, již nebyla vysílaná slideshow složená původně ze dvou různě barevných verzí společnosti Paneda. Dá se předpokládat, že společnost Progress Digital do budoucna zařadí na toto místo přímo loga rádií Čas a Čas Rock, což je nejobvyklejší prvek, který lze v rámci slideshow najít. Zabezpečení Rádia Čas bylo změněno z hodnoty EEP 3-A na hodnotu EEP 2-A. Díky tomu může operátor vyzkoušet, jak se bude vysílání chovat v okrajových částech pokrytí. Hodnoty se mohou do budoucna pochopitelně opět měnit.

autor: lukpo
Spustit audio

Související