Rádio Junior se zapojí do mezinárodního projektu #SayHi

20. říjen 2021

Stanice Českého rozhlasu pro děti, Rádio Junior, se zapojí do druhého ročníku mezinárodního projektu #SayHi, který se koná pod záštitou Evropské vysílací unie. Společně s dalšími veřejnoprávními vysílateli propojí děti v různých zemích a dá jim možnost vymezit se proti šikaně a podpořit přátelství prostřednictvím společného tance.

Po úspěchu loňského prvního ročníku se Rádio Junior opět zapojuje do projektu #SayHi, jenž podporuje sounáležitost mezi dětmi napříč Evropou. Využívá k tomu společné prvky – píseň přeloženou do národních jazyků, jednoduchou choreografii a slogan #SayHi. Českou verzi původní norské písně, nazvanou Buď sám sebou, nazpívala mladá pěvecká dvojice Ben & Mateo.

Oba interpreti účinkují také ve videoklipu, který k písni vznikl, spolu se členy Dismanova rozhlasového dětského souboru. Režie klipu se opět ujala Tereza Hirsch, jež spolupracuje například s Lucií Vondráčkovou, Milanem Peroutkou či Davidem Deylem. Celý videoklip i výukové video, díky němuž se choreografii může naučit každý, najdou zájemci již nyní na webu Rádia Junior.

Čtěte také

„Těší mě, že je Rádio Junior součástí projektu s takovým přesahem. Písnička je chytlavá a tanec se naučí každý, doufám. Je důležité, a to platí nejen pro děti, být sám sebou, a mít kolem sebe partu kamarádů, na které se můžete vždycky spolehnout,“ říká šéfredaktor Rádia Junior Adam Kebrt. 

Projekt #SayHi vyvrcholí 19. listopadu 2021, kdy se na společnou píseň bude tančit ve všech zapojených zemích. Píseň Buď sám sebou zazní také na vlnách Rádia Junior, aby si malí i velcí posluchači mohli zatančit společně. Těšit se mohou také na speciální program s Benem & Mateem. Díky hashtagům #tancujsnami a #SayHi je možné se podívat, jak se tančí v ČR i v zahraničí. 

„Jsme oba moc rádi, že můžeme být součástí kampaně s takovou myšlenkou. Doufáme, že si písnička najde svoje posluchače a třeba pomůže někomu, kdo se zrovna cítí sám, to by nám udělalo největší radost," dodali zpěváci Ben & Mateo.

Více informací o projektu a o tom, jak se zapojit, naleznete na webových stránkách Rádia Junior.

Spustit audio

Související