Rakouská rozhlasová síť CityMUX Wien II se rozšířila o dvě nové stanice

Mrakodrap DC Tower ve Vídni s vysílačem na jeho špici

Nově zařazenými rozhlasovými programy jsou High Live Radio a Vienna Hood Music. Jedna ze stanic se orientuje primárně na hip hop, druhá pak na migranty, kteří přicházejí do Rakouska například z Balkánu.

V rakouském rozhlasovém multiplexu CityMUX Wien II, jehož příjem je možné realizovat i na omezeném území České republiky (část Moravy a jižních Čech), došlo k rozšíření programové nabídky o dvě nové stanice – High Live Radio a Vienna Hood Music. V současné době je tak v rozhlasové síti šířeno jedenáct programů. Oběma stanicím byl podle portálu Digitalbitrate.com vyhrazen datový tok 64 kbps s kódováním HE-AAC, verze 1. Ochranný interval je nastavený na hodnotu EEP.A-3.

Diskusní platforma Rundfunkforum.de informuje o tom, že Vienna Hood Music přináší program zaměřený zejména na hip hop, respektive black music, High Live Radio se orientuje na migranty nacházející se v samotné Vídni a jejím okolí. Ke slyšení zde byla mimo jiné balkánská hudba (Srbsko). CityMUX Wien II funguje z městského vysílače DC Tower 1 výkonem 13 kW ve vertikální polarizaci. Vídeň je také zásobována signálem rozhlasové sítě DAB+ Austria, kterou lze naladit na kanálu 5B.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související