Regionální Rádio Otava spustilo FM vysílače pro Strakonice a Horažďovice

23. březen 2022

Tuzemská rozhlasová stanice Rádio Otava, dříve Rádio Blatná, rozšířilo v uplynulých dnech své vysílání do Strakonic a Horažďovic. Portál Digitální rádio na tuto novinku upozornil majitel rádia Josef Týc. V české mediální kotlině jde o poměrně vzácný jev, neb rozhlasový trh je již v drtivě většině případů rozdělen mezi velké hráče.

FM kmitočty ve Strakonicích a Horažďovicích doplňují již funkční vysílače v Blatné a Písku. V obou případech půjde o lokální zásah s výkonem 50 Wattů ve vertikální polarizaci. Pro Rádio Otava by samozřejmě byl ideálním distribučním prostředkem DAB+, stávající finanční situace mu ale nedovoluje do této technologie investovat. Ve Strakonicích bude stanice vysílat na kmitočtu 88,3 FM, v Horažďovicích na 92,2 FM.

Majitel rádia Josef Týc zároveň informoval o kuriózní situaci, kterou vyvolala spuštění nového vysílače Rádia Otava ve Strakonicích. „Co mě překvapilo, byl telefonát z Rádia Blaník, zda bych vysílač nemohl vypnout, alespoň na týden, jelikož došlo k zarušení Blaníku ve Strakonicích, protože vysílač Blaníku ve Strakonicích baluje (přebírá, pozn. red.) signál z Budějovic na 88,4 a vysílač rádia Otava je na 88,3,“ popsal Týc.

autor: lukpo
Spustit audio

Související