Špionážní drama Bez vědomí uvede HBO k výročí sametové revoluce, v hlavní roli opět Pauhofová

První dva díly Bez vědomí se poprvé uvedou v následujících dnech na festivalu v Karlových Varech.

Děj bude zasazen do Prahy osmdesátých let dvacátého století, natáčet se ovšem bude také v Londýně. Špionážní drama bude produkovat opět mimo jiné Tereza Polachová.

Společnost HBO Europe, která je v České republice a na Slovensku provozovatelem prémiového kanálu HBO a videotéky HBO GO, uvede očekávané šestidílné špionážní drama Bez vědomí k 30. výročí sametové revoluce, která proběhla 17. listopadu 1989. Předplatitelé stanice a placené on-line služby se mohou těšit v hlavní roli opět na slovenskou herečku Tatianu Pauhofovou (Hořící keř, Terapie), v dalších úlohách se představí Hattie Morahan (Kráska a zvíře) a David Nykl (Hvězdná brána). Drama je dějově zasazené do Prahy 80. let 20. století, natáčení bude probíhat také v Londýně.

Zástupci placené televize prozradili, že Bez vědomí se odehrává v předvečer a v průběhu bouřlivých politických změn v Československu, a proto je jeho premiéra symbolicky stanovena na konec roku 2019. Bez vědomí je televizním scenáristickým debutem Ondřeje Gabriela, jako režisér série se vrací Ivan Zachariáš, který pro HBO Europe natočil před třemi lety společně s Alicí Nellis Pustinu. Na sérii se jako odborný poradce podílel také spolupracovník CIA a světově uznávaný expert na špionážní techniku H. K. Melton. Producenty Bez vědomí za HBO Europe jsou Tereza Polachová a Steve Matthews.

„Máme obrovskou radost, že před i za kamerou se sešel tak vynikající tým, díky kterému ožívá mezinárodní špionážní drama. Ondřejův scénář reflektující zlomový moment v historii střední Evropy získal v dnešním výbušném globálním politickém klimatu další rozměr. Ivan dává tomuto příběhu a době v něm zobrazené i jeho postavám svůj originální režijní styl a rovněž naprostou autenticitu,“ uvedl při příležitosti odhalení prvních detailů nového dramatu Antony Root, výkonný viceprezident pro originální tvorbu a produkci v HBO Europe. Polachová pak považuje chystanou novinku za aktuální i pro naši polarizovanou společnost.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související