TV Barrandov chce za šíření svých stanic nesmyslnou částku, říkají operátoři, první už je vyřadí z nabídky

29. říjen 2021

Podobně jako skupiny Nova nebo Prima chce za šíření svých programů také společnost Barrandov Televizní studio. Hrozba vyřazení, která nad programy TV Barrandov v minulých měsících visela, je stále aktuální. Asociace provozovatelů kabelových a telekomunikačních sítí se na nových distribučních podmínkách stále ještě nedohodla.

Televizní kanály Barrandov zastupuje při jednáních s operátory na trhu společnost IFC Media. Ta má ve svém portfoliu například i rodinu Šlágr TV, zpravodajskou TA3 nebo tematické programy Arena Sport nebo dokumentární Love Nature včetně jeho 4K verze. Asociace provozovatelů kabelových a telekomunikačních sítí /APKT) považuje současné podmínky pro distribuci programů TV Barrandov za neakceptovatelné.

„Jednání se společností IFC Media uvízla na mrtvém bodě. Podmínky, které nám byly předloženy, nejsou pro nás přijatelné,“ uvedl pro portál Digitální rádio Petr Bárta, předseda APKT. Důvodem je pochopitelně cena za distribuci, tu však nechtěl Bárta komentovat. Podle neveřejných informací měla být vstupní částka při jednáních 2.50 Kč za jednoho zákazníka. Pokud operátoři nenajdou na ceně distribuce shodu, programy jsou připraveni vyřadit.

Čtěte také

Atraktivitu kanálů TV Barrandov pro operátory ukazuje i fakt, že někteří hráči sice tyto stanice nevyřadili z programových nabídek, v seznamu je však posunuli na méně významné pozice. Informovali jsme například o kroku operátora Vodafone, který posunul tematické klony Kino Barrandov a Barrandov Krimi za pozice 50. Podobně je na tom i služba SledováníTV, která celou trojici nabízí na předvolbách 51 až 53.

Důkazem toho, jak je vyřazení programů TV Barrandov z nabídek reálné, je krok společnosti 4net.tv, která k němu přistoupí během dnešního dne. „I my jsme o podmínkách poplatků za kanály Barrandov jednali delší dobu a i přes oboustrannou snahu najít rozumné východisko pro obě strany jsme se rozhodli kanály z nabídky vyřadit,“ napsal zákazníkům ředitel společnosti David Kulda. Firma argumentuje i tím, že mezi klienty si udělala průzkum a místo zdražení nabídky padlo jasné stanovisko vyřazení.

autor: lukpo
Spustit audio

Související