Zahájení vysílání CNN Prima News? Detaily odhalíme v horizontu několika dnů, říká televize

16. duben 2020

Společnost FTV Prima nechce informace ohledně zpravodajského kanálu s předstihem komunikovat. Neveřejně se o startu české verze CNN hovořilo v mediálních kruzích k polovině dubna. Prima umístila do svého on-line archivu několik ochutnávek z chystaného vysílání, z webu je ale nakonec stáhla.

Detaily ohledně zpravodajské televize CNN Prima News by měly být zveřejněny v horizontu několika dnů. Portálu Digitální rádio to řekl Adam Halmoši z redakce zpravodajství FTV Prima, který má komunikaci projektu na starosti. Vedení televize nechce v tuto chvíli jakékoliv další informace zveřejňovat. „Platí, že máme pro diváky a publikum přichystané vedle stávajících tváří také nové tváře i nové pořady a rozhodně se mají na co těšit,“ uvedl Halmoši.

Tisková konference k odhalení multimediální zpravodajské platformy, jak je CNN Prima News označována, se měla konat původně již ve středu 11. března. Do této očekávané akce však vstoupila zpřísňující se opatření související s pandemií koronaviru. V danou dobu se tak sice odehrálo setkání novinářů s vedením společnosti Vodafone, FTV Prima už ale klasickou tiskovou konferenci odpískala a od té doby hovořila o představení projektu „zcela jedinečnou formou“.

Podle dvou na sobě nezávislých zdrojů, s nimiž se spojila naše redakce, očekávali operátoři spuštění CNN Prima News okolo poloviny dubna. K tomu ale nakonec nedošlo. Tomuto zjištění nahrávalo i dění uplynulých dnů. Několik čtenářů naši redakci upozornilo, že Prima 7. dubna avizovala prezentování projektu na jedenáctou hodinu dopolední, a po odvysílání virtuální tiskové konference mělo být jeho vedení od 14:00 k dispozici médiím. Tento článek ale v tichosti z webu zmizel.

V archivu televize Prima se objevilo také několik videí, která přímo souvisela s vysíláním CNN Prima News. Naši čtenáři si mimo jiné všimli epizody To nejlepší ze CNN nebo To nejlepší ze Silného hlasu. Oba příspěvky byly následně také staženy. FTV Prima už má k nové zpravodajské platformě spuštěné webové stránky http://cnn.iprima.cz/ a profil na sociální síti Facebook, který nabral prozatím necelou tisícovku fanoušků. V těchto dnech vrcholí kampaň „Kde jste byli, když…“ postavená na zásadních momentech, které ovlivnily běh světových i českých dějin.

FTV Prima oznámila chystané spuštění české verze amerického zpravodajského kanálu loni začátkem dubna. Licence, které získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), ji stanoví, že start musí proběhnout ze zákona nejpozději do 360 dnů. Z technického pohledu už CNN Prima News vysílá, Programová pozice je připravena v multiplexu Českých Radiokomunikací a objevila se například i v nabídce televize Kuki. Pokud se koronavir v Česku nevymkne v blízké době po uvolnění omezení kontrole, televize ale nejlepší moment pro svůj start již promeškala.

autor: lukpo
Spustit audio

Související