Končí testy digitálního rozhlasu, které mají technologii DAB+ posunout vpřed

9. červenec 2024

V sousedním Bavorsku budou v blízké době ukončeny testy experimentálního multiplexu BDR, které měly za cíl představit zájemcům další možnosti vývoje technologie DAB+. Síť BDR Test z vysílačů Wendelstein a Büttelberg na kanálu 10D jako první představila například systém nouzového hlášení EWF, naposledy v ní probíhalo přepínání přijímačů na různé hudební proudy.

Čtěte také

Testovací vysílání ART, jak byl experiment pojmenován, se chýlí ke konci. Projekt bavorského digitálního rádia ART (Announcement Radio Toolbox) v nejbližších dnech ukončí testovací vysílání. Během posledních 14 měsíců byly experimenty realizovány pod vedením Bayerische Medien Technik (bmt) a společně s Bavorským státním střediskem pro nová média (BLM), Mediaschool Bayern a místními rozhlasovými programy.

Zajímavostí bylo, že díky geografické blízkosti s Bavorskem bylo možné toto vysílání naladit i na omezeném území Čech. Společnost Bayern Digital Radio (BDR) otestovala pomocí technologie DAB+ různé typy oznámení, která do budoucna pomohou k jejímu dalšímu rozvoji. Projekt byl financován Bavorskou státní kanceláří. Poslední test umožnil na podporovaných přijímačích nabídnout volbu odlišného žánrového doprovodu bez nutnosti připojení k internetu.

autor: lukpo
Spustit audio

Související