O DAB+ se zajímají i země mimo Evropu, například Ghana nebo Bahrajn
V technologii DAB+ vidí potenciál nejen některé evropské země, ale například i africké nebo asijské státy. Portál RadioWorld informoval, že organizace WorldDAB aktualizovala na podzim své webové stránky včetně infografiky, která reflektuje vývoj v Ghaně, Saudské Arábii nebo Bahrajnu. Ve Velké Británii překročil prodej DAB rádií hranici 50 milionů.
Čtěte také
„Jen za poslední dva měsíce jsme viděli DAB+ úspěšně vysílat v Ghaně, Saúdské Arábii a Bahrajnu a obnovený závazek k rozvoji digitálního rádia zazněl také z Thajska," uvedl ředitel WorldDAB Bernie O'Neill na mezinárodní konferenci IBC v Amsterdamu a doplnil: „Tato skutečnost staví na pokračujícím zavádění DAB+ v celé Evropě – s výrazným rozšiřováním trhu ve Francii a Německu, spolu s našimi již zavedenými hlavními trhy.“
Česká republice patří k jednomu z nejperspektivnějších trhů s digitálním rádiem. V současné době zde sice vysílá celoplošně pouze veřejnoprávní rozhlas, nicméně Český telekomunikační úřad v pondělí 23. října zahájil aukci kmitočtů, kterou budou přiděleny operátorům kmitočtové bloky pro spuštění komerčních multiplexů. Celkem má jít o dva celoplošné a až 27 regionálních/lokálních sítí. Úspěch technologie bude pak záviset na zájmu samotných stanic.
Související
-
Organizace WorldDAB: Hnacím motorem digitálního rádia jsou ekonomika i životní prostředí
Ekonomika, životní prostředí a mimořádné události budou hlavními argumenty pro přijetí technologie DAB+.
-
Konference WorldDAB Automotive 2022: Spolupráce vysílatelů s automobilovým průmyslem musí pokračovat
Odborná konference WorldDAB Automotive 2022 apelovala na nutnost zachování rozhlasového vysílání jako centra zábavy na palubní desce automobilů.
-
Jaká je budoucnost rádia v automobilech? Přinášíme další část studie organizace WorldDAB
Tisíce nových majitelů automobilů z celého světa uvedlo, že rozhlasové vysílání je jejich nejpreferovanějším zdrojem audio zábavy v autě.