Operátor Skylink vypne placenou pozemní televizi Anténa+, oslovila pouze stovky zákazníků

18. květen 2022

Provozovatel placené pozemní televize Anténa+ v následujících týdnech ukončí její distribuci. Serveru Digitální rádio to potvrdil Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která tuto službu provozovala. Přesný termín vypnutí této platformy zatím určen není, nicméně stane se tak v blízké době.

Čtěte také

„Služba pojede ještě v červnu. Definitivní termín vypnutí dolaďujeme,“ uvedl pro naši redakci Glisník. Platforma Anténa+ fungovala v Praze a středních Čechách. Pro svou distribuci využívala Regionální síť 4 společnosti Prague Digital TV, která operuje na kanálu 46 z vysílačů Strahov, Ládví a Zelený pruh. Kromě této placené služby už multiplex využívá pouze regionální Praha TV. I ta už je ale k dispozici také v DVB-T2 multiplexu 24.

Anténa+ fungovala od října 2020 a nabízela příjem několika tematických programů, zpočátku i stanic Nova HD a Prima HD, které ovšem později platformu opustily. Jediným nově zařazeným kanálem se stal Disney Channel. Kromě klasického pozemního vysílání mohli využívat zákazníci i internetovou variantu služby, kterou pro případné zájemce plánuje provozovatel Skylinku zachovat. Komunikace pro klienty se v tuto chvíli připravuje. 

Šéf Skylinku potvrdil dřívější informace portálu Digitální rádio o velmi nízké zákaznické základně služby. „Počet předplatitelů se pohyboval v řádu stovek,“ uvedl Jaromír Glisník. Zájem potenciálních klientů zkoušel operátor zvednout několikrát, ale nepodařilo se to. Glisník označil za nešťastné také to, že služba startovala v době pandemie Covid-19, což snížilo její dostupnost u prodejců a tudíž i zájem potenciálních zákazníků.

autor: lukpo
Spustit audio

Související