Pozemní televize DVB-T2 v Německu se do roku 2030 nemusí bát o své kmitočty
Německá síťová agentura BNetzA nepočítá do roku 2030 s vyhrazením pásma 470 až 694 MHz pro jiné účely, než je stávající televizní vysílání. Kmitočtové příděly do stejného období mají i DVB-T2 multiplexy v České republice.
Zájem zachovat uvedené kmitočtového pásmo do roku 2030 pro stávající účely potvrdila 12. března mluvčí parlamentní skupiny Unie pro kulturní a mediální politiku Elisabeth Motschmannovou z CDU. „Opakovaně byly slyšet hlasy, které vyzývaly k dřívějšímu přerozdělení frekvencí. V tomto případě by byl kulturní a mediální sektor ohrožen předčasnou ztrátou frekvenčního spektra,“ citoval Motschmannou portál Golem.de. Změna by ohrozila nejen samotné televizní vysílání, ale případně i použití bezdrátových mikrofonů.
Větší prostor v kmitočtovém spektru pro své aktivity si nárokuje například telekomunikační firma Telefónica Deutschland, která argumentuje tím, že pokud má být pokryto kvalitními mobilními službami pokryto celé Německo, je třeba uvolnit i kmitočty pod 700 MHz. Pozemní digitální vysílání DVB-T2 využívají u našich západních sousedů především veřejnoprávní televize ARD a ZDF včetně jednotlivých zemských programů. Komerční stanice je pak možné naladit pouze ve velkých aglomeracích a signál je v drtivé většině případů kódován.
Související
-
Placená DVB-T2 televize Freenet TV v Německu počítá i nadále s provozem bezplatného HbbTV portálu
Díky bezplatnému portálu, který vyžaduje připojení televizoru nebo set-top boxu k internetu, mohou diváci pozemního vysílání v Německu sledovat archivy.
-
V Německu vzrostla popularita pozemního vysílání DVB-T2, dominuje bezplatný příjem
Bezplatný příjem prostřednictvím antény má zajištěných 2,41 milionu domácností, zatímco placenou nabídku přibližně okolo jednoho milionu.
-
Zkušenosti s příjmem a aktivací německé placené DVB-T2 nabídky Freenet TV na území Čech
Zachycení německé placené televize jsem realizoval v uplynulých týdnech na Karlovarsku z vysílače Chemnitz – Geyer.