Provozovatel Skylinku přichází s další technickou inovací v oblasti chytrých televizorů

10. květen 2022

Nové řešení, které v následujících měsících umožní implementovat technické standardy operátora přímo do čipů jednotlivých výrobců televizorů, představila společnost M7 Group. Její majitel, francouzská skupina Canal+, provozuje na českém a slovenském trhu satelitní a internetovou platformu Skylink, které se má tato novinka také týkat. Projekt probíhá ve spolupráci s firmou MediaTek.

Čtěte také

Jak uvedla firma v tiskové zprávě, kterou však zveřejnila pouze zahraniční oborová média, tento krok umožní uživatelům nabídnout přístup k plné platformě placených televizí M7 Group prostřednictvím aplikace, a to bez potřeby set-top boxu nebo externího streamovacího zařízení. Týkat se tak bude i České republiky a Slovenska, kde působí operátor Skylink, ze seznamu bude naopak vyjmuta nizozemská Online.nl.

Toto řešení umožní uživateli takovéhoto televizoru využívat jak funkci FastScan (řazení kanálů nastavený samotným operátorem), automatizovanou první instalaci, tak i kompatibilitu s CAM moduly i satelitním a internetovým standardem M7. První implementace se objeví u televizorů Philips (výrobce TP Vision) letos, další značky (mj. Vestel, Panasonic, Hisense, Changhong, TCL) budou následovat v příštím roce.

Hans Troelstra, výkonný ředitel M7 Group, uvedl: „Díky integraci přímo do čipových sad chytrých televizorů vyráběných společností MediaTek přinášíme skutečnou inovaci a zároveň nastavujeme nová měřítka v jednoduchosti a snadném ovládání našich aplikací v chytrých televizorech. Díky naší úzké spolupráci se společností MediaTek si naši zákazníci mohou brzy vychutnat nejkomplexnější zážitek ze sledování televize.“

autor: lukpo
Spustit audio

Související