Radio Energic odešlo z DAB+, plánuje se do něj vrátit po spuštění celoplošných sítí

11. červenec 2024

Čistě digitální rozhlasová stanice Radio Energic opustila ve středu 10. července multiplex společnosti Teleko digital. Posluchači už ji tak na pozemní platformě DAB+ nenaladí. Vysílání má pokračovat v nezměněné podobě na internetu. Důvodem k tomuto kroku má být prozatím nedostatečné pokrytí komerčních DAB+ sítí. Vzniknout by měla i další digitální rádia.

Čtěte také

Důvodem pro stávající odchod z DAB+ vysílání má být absence celoplošného pokrytí komerčních multiplexů, které stanici v současné době neumožňuje další rozvoj projektu. „S předpokládaným rozjezdem DAB+ chceme rychle přejít i do nově budovaných sítí DAB+ pro komerční vysílatele, až budou vybudovány a spuštěny,“ uvedl v oficiálním prohlášení k odchodu z multiplexu společnosti Teleko digital na sociální síti Facebook jednatel a programový ředitel Tomáš Veselý.

Pro Rádio Energic je podle Veselého DAB+ možností, jak vybudovat novou rozhlasovou skupinu. Do budoucna tedy nemá být Energic jediným projektem společnosti. „Cílem je vybudovat skupinu, díky které posluchači získají něco, co zatím v Česku není. Ať už programově, ale i z pohledu ekologie,“ konstatoval jednatel a programový šéf Energicu s tím, že k možná pro mnohé nečekanému odchodu stanice z DAB+ dochází i z důvodu pomalé výstavby nových vysílačů.

Čtěte také

„Radio Energic se do DAB+ vrátí. Bohužel současné pokrytí je v České republice nedostatečné a náklady na provoz vysoké. Po dobu, co nebude rádio v DAB+, plánujeme ušetřené peníze investovat do programu a technologie vysílání. Neopouštíme rozhlasový trh, naopak chceme do budoucna rozvíjet český éter a budovat další programy pod multimediálním brandem Energic,“ slibuje Tomáš Veselý. Stávající programová podoba stanice má být zachována i na internetu.

autor: lukpo
Spustit audio

Související