Sňatek z rozumu. Bavorské stanice vytvořily společnou značku Maximal Radio

3. červenec 2024

K významné změně na poli regionálního rozhlasového vysílání došlo v polovině června v sousedním Bavorsku. Místní programy Radio AWN a Radio Trausnitz se vzdaly svých názvů a spojily síly ve společný projekt Maximal Radio. Oba programy je možné naladit prostřednictvím digitálního vysílání DAB+, a to v síti Niederbayern s přesahem i na území Čech.

Čtěte také

Spojení obou programů do společné značky Maximal radio, které proběhlo 17. června, má podle rozhovoru zástupců pro portál Radioszene za cíl posílení regionality a zároveň možnost sdílení programových prvků pomocí cloudového řešení. Primární cílovou skupinou jsou posluchači ve věku od 30 do 59 let, čemuž bude odpovídat i hudební proud. Kromě digitálního rádia DAB+ je možné nový společný regionální projekt naladit i na devíti FM kmitočetech.

Marco Gerstl, šéf společnosti Funkhaus Landshut, uvedl, že v rámci spojejí bylo cílem co nejvíce zpestřít program hudebním proudem pro danou cílovou skupinu. „Šlo o to nabídnout skladby, na kterých vyrůstali naši posluchači jako šestnácti až pětadvacetiletí, a které někde v jejich životě hrály roli. K tomu v poměru 1:1 přinést kombinaci s aktuálními tituly od Adele, Lady Gaga, Ed Sheerana a tak dále. Program je maximálně obohacen o hudební speciály, bonusové skladby, hitové duely, hity století a také živé speciály, takže název mluví za vše,“ vysvětlil Gerstl.

autor: lukpo
Spustit audio

Související