Celoplošně chce v Česku vysílat DAB+ šest subjektů

1. září 2023

O půlnoci 31. srpna skončila lhůta na přihlášení do výběrového řízení na sítě DAB+. Úřad obdržel přihlášky od 9 subjektů, 6 z nich složilo peněžní záruku ve výši umožňující soutěžit o celoplošné sítě (první fáze aukce), zbývající 3 subjekty složily záruku ve výši umožňující účast od druhé fáze aukce. ČTÚ o tom informoval v pátek 1. září tiskovou zprávou.

Čtěte také

Samotná aukce je plánována v průběhu října a proběhne ve čtyřech aukčních fázích, ve kterých budou postupně rozděleny aukční bloky mezi účastníky aukce. „Těší nás projevený zájem o aukci kmitočtů pro provozování komerčních sítí DAB+, který je značný hlavně, co se celoplošných sítí týče. Doufáme, že proces bude zdárně pokračovat a povede k vyšší konkurenci na trhu rozhlasového vysílání, větší pestrosti pro posluchače a celkovému rozvoji v této oblasti,“ uvedl šéf ČTÚ Marek Ebert.

Předmětem první fáze budou aukční bloky vhodné pro celoplošné sítě, předmětem druhé fáze aukční bloky pro sítě pokrývající několik regionů a předmětem třetí fáze aukční bloky umožňující pokrytí pouze jednotlivých regionů. Ve čtvrté fázi pak budou nabídnuty bez jakýchkoliv omezujících podmínek aukční bloky, které nezíská žádný z účastníků fází předcházejících. Účast v jednotlivých fázích je omezena na základě definovaného spektrálního limitu tak, aby bylo umožněno vstoupit na trh i menším hráčům a zároveň aby došlo k maximálnímu využití všech přídělů napříč Českou republikou.

autor: lukpo
Spustit audio

Související