Léto na digitálních stanicích Českého rozhlasu, skončí fotbalové Euro a začne olympiáda

28. červen 2024

Český rozhlas připravil na prázdniny pro své posluchače velmi bohatý program. Stanice nabídnou během léta speciální vysílání v podobě cestovatelských seriálů po rozmanitých místech Čech i Evropy, tipů na výlety a návštěv zásadních kulturních akcí. Letní období se rovněž neobejde bez významných sportovních událostí, zábavného vysílání pro děti, nových pořadů nebo rozhlasových her.

Letní prázdniny zpestří posluchačům Radio Wave prostřednictvím speciálů nejoblíbenějších pořadů. Zazní letní Balanc, Pot, Podhoubí, Lit, Buchty i Houpačky. Červenec přinese letně

Čtěte také

laděnou minisérii podcastu Pochlap se, kde bude moderátor Václav Rouček zpovídat ty nejzajímavější ženy české popkulturní scény. Na srpen je přichystaná doprovodná série cestovatelského pořadu Casablanca, ve které Pavel Sladký vyrazí na vrcholy českých kopců s oblíbenými hosty. Začátkem léta odstartuje také nový pravidelný pořad o popkultuře Slejvák. Vilma Svobodová a Míra Harant v něm budou komentovat novinky o dění v popkultuře i na sítích. Podcasteři Radia Wave zároveň nebudou chybět se svým programem na zásadních kulturních akcích jako je Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, Prague Pride nebo Letní filmová škola v Uherském Hradišti.

Stanice navíc v červenci plánuje hudební projekt Opulence ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy, kdy půjde o sérii debat a koncertů v Trojském zámku. Jako audiokniha na léto se pak představí Fosílie, čtenáři oceňovaný mezigenerační román Michala Kašpárka.

Čtěte také

I v létě bude důležitou součástí vysílání sport. Radiožurnál Sport odvysílá všechny zápasy vyřazovací fáze mistrovství Evropy ve fotbale. Pak už dostanou prostor především olympijské hry v Paříži. Radiožurnál pro fanoušky českých reprezentantů opět připravil sérii časosběrných dokumentů Olympijský rok, do kterého se tentokrát zapojili olympijští šampioni Jiří Prskavec, Lukáš Krpálek, mistři světa v beachvolejbalu David Schweiner a Ondřej Perušič, wimbledonská vítězka Markéta Vondroušová, šéf české výpravy Martin Doktor, pětibojař Martin Vlach, Iveta Miculyčová a paralympijský šampion David Drahoninský.

Od 26. července do 11. srpna pak stanice Radiožurnál a Radiožurnál Sport připravily pro posluchače stovky hodin přímých přenosů, rozhovorů a reportáží z největší sportovní akce roku. Kromě reportérů Českého rozhlasu provede olympijskými hrami i moderátor a mnohonásobný šampion Jiří Ježek.

Čtěte také

V rámci aplikace mujRozhlas bude k dispozici další série Digitálního spisovatele – děl napsaných AI. True crime podcast nazvaný Rozluštěné záhady se tentokrát zaměří na to, jak by vypadal dokonalý zločin podle umělé inteligence.

Rádio Junior si pro děti připravilo velkou letní soutěž nazvanou Výprava do ZOO. Úkolem je poslechnout si tři pohádky – Cesta do Afriky, Jak se lemur odnaučil šťourat v nose a Dar ze ZOO – a zjistit, jaká tři zvířata chybí na herním plánu, domalovat je tam a vyfocený výsledek poslat do 1. září na e-mail radiojunior@rozhlas.cz. Herní plán včetně dalších informací posluchači najdou na www.radiojunior.cz. Kromě soutěže se děti mohou těšit na premiéru cyklu básniček PoZOOr! opět se zvířecí tématikou. Autorka Tereza Klíčník Verecká sepsala krátké básničky, které děti seznámí s přirozeným zvukovým prostředím a projevy jednotlivých druhů zvířat, a budou tak připomínat rozhlasové safari.

autoři: Lukáš Polák , bbu
Spustit audio

Související